Doplnkový sortiment

Strechu netvorí len strešná krytina. Spolu s ňou ide o strešné doplnky a príslušenstvo. Vaša strecha by mala obsahovaťť potrebné klampiarske, odvetrávacie a tesniace prvky, dostatočné množstvo skrutiek a samozrejme vhodnú podstrešnú fóliu. Ak bude súčasťou strechy aj toto vybavenie, vyhnete sa problémom a ušetríte si peniaze.

 

Strešný systém musí byť kompletný, aby plnil svoju funkciu. Pod strechu nesmie preniknúť ani kvapka vody, takže anténa či konzola prestupujúca cez strechu už nie je problém. Vhodná strešná priechodka dokonale kopíruje tvar strechy čím zabezpečí maximálnu izoláciu v tomto mieste.

 

Snehová zábrana  zohráva dôležitú úlohu na streche. Tá zabraňuje zosuvu snehu zo strechy najmä tam, kde sneh môže ohroziť zdravie ľudí či spôsobiť škodu na majetku. Pri jej návrhu je potrebné brať do úvahy sklon strechy, jej dĺžku, tvar a snehové zaťaženie oblasti, kde sa stavba nachádza.

 

Neodmysliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou strešného systému je kontaktná vysokodifúzna fólia, ktorej úlohou je prestup vodných pár z podkrovia a súčasne odvádzať vzniknutý kondenz z podstrešných priestorov. V prípade, že sa fólia vynechá, znižuje sa životnosť krovu a podkrovia.

 

budova-doplnky2

 

A Hrebenáč s ventilačným otvorom H Hrebenáč
B Záveterna lišta základná I Paropriepustná kontaktná fólia
C Úžlabie J Ochranná vetracia mriežka
D Odkvapové lemovanie K Vetrací profil
E Zachytávač snehu L Strešný výlez
E Zachytávač snehu sedlový M Univerzálny tesniaci pás
F Ukončovací hrebenáč N Strešný krytina
G Prestupová manžeta O Čelo hrebenáča

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu webu využívame súbory cookies. Používaním webu súhlasíte s ich využitím.